Menu Close

Šventiniai renginiai ,,Kalbos, dainų ir spalvų pynė – Tau, Tėvyne“ skirtų Lietuvos kalbos dienų paminėjimui Palangos lopšelyje-darželyje ,,Nykštukas“

Vaiko pilietiškumas, kaip žmogaus asmenybės savastis, pradeda formuotis nuo pat jo atėjimo į šį pasaulį

Švenčiame Lietuvos gimtadienį

Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją Palangos miesto lopšelis-darželis „Nykštukas“ bendruomenė pakvietė paminėti taip, kad šios šventės įsimintų ilgam. Juk teigiamos emocijos, pojūčiai – puikus būdas ugdyti pilietiškumą ir tautinę savimonę. Vaikams apie Lietuvos valstybės atkūrimo dieną buvo paaiškinta paprastai, tai – Lietuvos gimtadienis. O pasveikinti Lietuvą galime gerais darbais, poelgiais. Taigi per įvairias veiklas ugdytiniams buvo siekiama atskleisti, kas yra Tėvynė, meilė savo šaliai, artimajam. Garbiai sukakčiai paminėti skirtas visą mėnesį (vasario 7 – kovo 10 dienomis) trukęs renginių ciklas „Kalbos, dainų ir spalvų pynė – Tau, Tėvyne!“.

Puošiame aplinką ir auginame Kalbos medį

Gimtadieniui ruoštasi iš anksto: kartu su pedagogais ir tėvais ugdytiniai tautine simbolika (karpiniais) išdabino įstaigos interjerą, grupes. Lauko žaidimų aikštelėse subangavo vėjo malūnėlių jūra, sužibusi Lietuvos vėliavos spalvomis. Įdomia ir įtraukiančia veikla tapo Kalbos medžio auginimas: gražiausi posakiai apie gimtinę, kalbą lapeliais, paukšeliais kasdien tūpė ant medžio šakų.

Kūrybinėse dirbtuvėse

Įvairios ugdomosios ir pažintinės veiklos metu vaikai aiškinosi, kas yra namai, Tėvynė. Piešė mamą, tėtį, sesę, brolį, šeimą, savo namus, gimtąjį miestą. Ugdytinių kūrybingumas atsiskleidė ir Palangos miesto viešojoje bibliotekoje surengtoje piešinių parodoje „Ant tėviškės delno“. Menininkė R. Užpelkytė pristatydama parodą ,,Tolima-artima“, kuri eksponuojama darželio patalpose, papasakojo susirinkusiems kaip jos gimsta paveikslai.

Ugdytiniai apžiūrėjo darželio seklyčioje esančius senovinius dirbinius, įvardijo tautodailės rūšis : keramika, mezgimas, siuvinėjimas, audimas. Susitikę su Palangos amatininkais vaikai turėjo galimybę kartu „prakalbinti“ veltą vilną, pajusti gintaro kvapą.

Noriu sužinoti

Edukacinių užsiėmimų metu skiepytas pagarbos, pasididžiavimo gimtuoju miestu, Tėvyne jausmas. Ugdytiniai supažindinti su miesto istorija, lankytinomis, įžymiomis Palangos vietomis. Aplankytas Naglio kalnas, gerėtasi nuostabiu vaizdu į jūrą nuo Birutės kalno. Neišdildomus įspūdžius paliko filmų „Neregėta Lietuva“ ir „ Palanga“ peržiūra.

 

 

Kalba kalbelė prakilni

Šventinių rytmečių, vakaronių metu prisimintos tautos tradicijos, primenančios mūsų šaknis: liaudies žaidimai, dainos, patarlės, priežodžiai, mįslės. Renginyje „A mon saka?“ vaikai išgirdo žemaitiškų pasakojimų, pasakų. Nepamiršta ir dzūkų tarmė jos skaičiuotės, dainos posakiai. Koncerto metu „Kokia graži lietuvių kalba“ perteikė tarptautinių konkursų laureatė S. Trimikaitė.

Bendrystės džiaugsmą dar labiau sustiprino ir tėvelių bei senelių dalyvavimas vykusiuose renginiuose. Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, pedagogai, tėveliai Lietuvos gimtadienį šventė dalyvaudami eisenoje ,,Trispalvė jūros banga“. Eidami linksmai dainavo liaudies dainas, sveikino visus sutiktus žmones su artėjančia švente, dovanojo po trispalvę bangelę ir kvietė prisijungti prie eisenos. Palangos miesto globos namų seneliams „Girinukų“ grupės auklėtiniai dovanojo koncertą ,,Nešam džiaugsmą iš širdelių“.

Visus renginius vainikavo vaikų nupiešta ir padovanota juosta gimtinei ,,Nupiešiu savo Lietuvą mažytę“.

Džiaugsmingai išgyvenant šventes siekta artimo ir nuoširdaus vaikų santykio su savo bendruomene, kraštu, jo praeitimi ir dabartimi. Šiandien galime teigti, kad ikimokyklinis amžius – tinkamiausias metas berti grūdus į pilietiškumo aruodą.

Palangos lopšelio darželio,, Nykštukas“ auklėtoja metodininkė

Jolanta Jasaitė

2017-03-08

 

Skip to content