Kaip ir kasmet, Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“  bendruomenė aktyviai dalyvavo Europos judrumo savaitėje. Šiemet ji vyko rugsėjo 18-24 dienomis. Judrumo savaitė skelbiama, norint atkreipti pasaulio dėmesį į katastrofišką žemės užterštumą, pablogėjusią žmonių sveikatą, didelio masto vartotojišką požiūrį į gyvenimą...

Nykštukiečiai visą savaitę vykdė numatytus renginius. Visos darbuotojos į darbą važinėjo dviračiais, taip pat buvo raginami ir tėveliai su savo vaikučiais į darželį atvykti dviračiais, paspirtukais, riedučiais... svarbu, kad be automobilio.

Kiekvienas rytas „Nyštuke“ prasidėdavo nuotaikinga mankšta. Vaikai sukosi kaip medžių lapai, bėgiojo paslaptingai rudenėlio takeliais kartu su  Lietuvos ilgų nuotolių ir maratono bėgikė Živile Balčiūnaite, šoko, trypė ir sveikino saulutę. Taip pat sudalyvavome bendroje sporto šventėje „Pušyno takeliais į sveikuolių šalį“. Graži draugystė ir sportas suteikė teigiamų emocijų. O Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Tatjana Stankevičienė su savo auklėjamąja aštuntokų klase mus sukvietė pabėgioti Labryčio taku ir pasivaržyti linksmose estafetėse prie jūros kranto. Čia vaikų laukė vikrumo, greičio, jėgos ir geros nuotaikos varžybos. Vos spėjome suktis... Aštuntokai draugiškai paglobojo mažuosius, palaikė ir „sirgo“ už juos per estafečių rungtis. Saldumynai vaikams ir padėka mokytojai – mūsų nuoširdus ačiū. Kiekvienoje popietėje vyko įvairios viktorinos, varžybos, pokalbiai sveikatinimo temomis. Vaikai piešė, pasakojo savo įspūdžius, kas,  kur su tėveliais buvo nuvykę.

Judrumo savaitę užbaigėme energingais šokių ritmais, dovanomis, šypsenomis.

Džiaugiamės, kad sulaukėme ir tėvelių palaikymo. Jie tapo tikrais įkvėpėjais ir pavyzdžiais savo vaikams.

Judėkime, sportuokime, būkime aktyvūs! Mylėkime ir saugokime savo Žemę!

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė

Birutė Šiaulienė

2017-09-21