Kovo 19-23, 27 dienomis Palangos lopšelio-darželio “Nykštukas” ugdytiniai šventė Teatro dieną, kurią pavadino „Pasiklydusios pasakėlės“.

Katytė Murklė (priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Birutė Šiaulienė) papraršė visų vaikučių, kad ateitų į salę ir pasektų pasakėlių jos vaikučiams – mažiesiems katinėliams. Mat laputė Snaputė  (vyr. auklėtoja Aldona Venskienė) netikėtai nugvelbė Katės pasakėles ir jų niekaip negrąžino.

Mažieji aktoriukai, kartu su savo auklėtojomis, padedant tėveliams, meninio ugdymo mokytojai, pasirinko mėgiamų pasakėlių ištraukėles ir jas suvaidino, improvizavo... Žiūrovai įsitaisė ant minkštų pagalvėlių, sėdmaišių. Po kiekvieno pasirodymo visiems reikėjo atspėti, kokios pasakos ištraukėlę matėme, taip pat įžvelgti, gal čia buvo kažkas ne taip, kitaip... Kadangi vaikai labai mėgsta pasakėles „Vištytė ir gaidelis“, „Ožka ir septyni ožiukai“, „Ropė“, „Buvo senis ir senutė“, „Kiškis uodegą prišalo“, „Trys paršiukai“, „Pirštinė“, „Eglė žalčių karalienė“, „Jaučio trobelė“, „Dvylika brolių juodvarniais lakstančių“. O kiek buvo džiaugsmo, kai pastebėjo, kad juodvarnių buvo ne dvylika, o keturiolika. Žilvinas išniro iš jūros gyvas ir sveikas, nusivedė savo šeimą į pilį, o su paršiukais gyveno ir kiškelis. Roputę rauti padėjo ir gaidelis, ir ožkelė, net negalėjome patikėti, kad pamestoje pirštinėje apsigyveno tiek daug žvėrelių... Laputė žinoma atsiprašė Katytės ir grąžino visas pasakėles, o mažieji katinėliai ir toliau jų klausėsi.

Kovo 27 d. mažiesiems nykštukiečiams Klaipėdos Lėlių teatras, vadovaujamas Lino Zubės, atvežė spektakliuką-pasakėlę vaikams „Ožka ir septyni ožiukai“. Negailėjome katučių šiam puikiam aktoriui. Taip pat turėjome progą pasveikinti su Teatro diena. Pažadėjo dar ne kartą mus nudžiuginti.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė

Birutė Šiaulienė

2018-04-04