Menu Close

Teatras ,,TUKAS”

1996 m. kovo  27 d. įkurtas auklėtojų ir vaikų jungtinis teatras “Tukas”. Jo įkūrėja, režisierė ir organizatorė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ona Šleiniuvienė. Vaidina auklėtojos Birutė Šiaulienė, Aldona Venskienė, Birutė Pikūnienė, Vaidina Diana Knietė, Irina Kvietkauskienė,  muziką ir dainas parenka ir pritaiko meninio ugdymo mokytoja Ina Cholinienė. Pirmieji žingsniai buvo nedrąsūs, tačiau spektakliai vaikams labai patiko.

“Mergelė uogelė”, “Raudonkepuraitė”, “Septyni ožiukai ir vilkas” – vaikams gerai pažįstamos pasakėlės. Įgijus vaidybinės patirties, į spektakliukus pakviečiame ir svečius iš kitų darželių, patys nuvažiuojame. Suvaidinta ne viena dešimtis vaidinimų, kaip “Vai tai dūda”, “Nedėkingas ančiukas”, “Atverk langelį”, “Vištytė ir gaidžiukas” bei kt. Vaidinti kartu su pedagogais kviečiami ir vyresniųjų grupių vaikai. Net ir suaugę čia – kaip vaikai. Į viską stengiamės pažvelgti vaiko akimis, kad jie gebėtų lengvai išreikšti save vaidybos priemonėmis. Teatro trupė sugalvojo spektaklius pateikti vaikams jaukioje lauko aplinkoje, nes  kalvotas kiemas, žalia veja , sulapoję medžiai akį viliote vilioja… Atsirado spektakliai “Vingiuotas kelias”, “Kaip ožiukas iki 10-ies skaičiavo”, “Katinėlis ir gaidelis”.
 
 
Palangos lopšelis-darželis „Nykštukas“ darbo pradžią skaičiuoja nuo 1972 m. lapkričio 20 d. Pradžiuginti vaikus teatru jau tapo “Tuko” tradicija. Taip gimė šiai progai skirti spektakliai: “Nykštukas ieško stebuklingo žibinto”, “Nykštuko laiškas”, “Batukų fėja ir nykštukai”, “Žibintų šalies pasaka”, “Nykštukas ir stebuklingas jo sodas”, “Vėjo pamušalas”, “Nykštukas ir jo makiukas”, “Miško trobelė”. Prieš kiekvienas  Kalėdas vaikai sukviečiami į salę pamąstyti, atsiprašyti, stebėdami spektaklį “Išpuikusi eglutė”. Na, o koks spektaklis, jei nebus juoko, humoro ir šmaikštumo. Taip gimė lėlių spektakliukai suaugusiems “Pašmaikštaukim”, kuriuose atsispindėjo vaikų auklėjimo, įstaigos renovacijos, Lietuvos ir Palangos pedagogų švietimo  aktualijos. Kiekvienais metais vaikai švenčia Teatro savaitę ir vaidina-žaidžia  pasakėles sau ir kitiems.  Kartu su vaikais mokomės kurti, suvokti ir grožėtis savo rezultatu, o tuo pačiu ugdome savo žiūrovą. Tėveliai padeda siuvant rūbelius, gaminant dekoracijas.
 
 
Vaidybine veikla užseikrėtė „Švelnukų“ grupės tėveliai. Kalėdiniuose vaikų renginiuose suvaidino pasakas: „Obuolių maišas“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“ ir šią kūrybinę veiklą su malonumu tęs.
 
 
 
 
 
 
Skip to content