Nuo lopšio, motinos lūpų ištartas žodis lydi mus visą gyvenimą. Gimtoji kalba yra mūsų tautos tapatybės, kultūros ir istorijos saugotoja, jungianti su protėviais, kurianti bendrystės jausmą.
Mūsų įstaigos vaikai ir pedagogai aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, skirtuose gimtajai kalbai ir tėvynei.
Kurorto muziejuje dalyvavome edukacinėse veiklose „Audimo magija: kurkime savo istorijas“ ir „Palanga legendose ir padavimuose“. Priešmokyklinukai, įkvėpti Ingos Skripkos audimo meno parodos, patys kūrė unikalų dizainą: piešdami, klijuodami raštų detales, naudodami austinių raštų motyvus. Palangos legendos ir padavimai atgimė vyresniosios grupės vaikų dėlionėse.
Paminėdami Šv. Agotos dieną, mažieji lopšelinukai rinkosi į salę atskleisti duonelės ,,gimimo“ paslaptį. Stebėjo suaugusiųjų darbą ir jiems padėjo: bėrė produktus, maišė ir minkė tešlą. Iškepta, kvapnia duona dalinosi su savo bendraamžiais, vaišino darželio darbuotojus.
„Gražiausio lietuviško žodžio dieną“ siekdami atskleisti lietuvių kalbos grožį ir ypatingumą, savitumą, vaikai su šeimomis rinko ir dekoravo gražiausius lietuviškus žodžius. Kad mūsų gimtoji kalba yra skambi ir žaisminga įrodė ,,Jūrinukų‘‘ ir ,,Sportukų“ grupių vaikai inscenizuodami lietuvių liaudies dainą ,,Sėdžiu po langeliu“.
„Lietuviškų šokių ir ratelių dieną“ vaikai praleido gražioje bendrystėje su „Bočiais“. Kartu smagiai sušoktas ,,Paparčio kadrylis“, ,,Polka Bėdna“, „Malūnėlis“.
Popietės metu „Ką pasakoja kanklės“ užliejo emocijų pliūpsnis klausantis Palangos S.
ainiūno meno mokyklos kanklininkių. Neįtikėtinas potyris dainuoti pritariant tradiciniam, styginiam lietuvių liaudies muzikos instrumentui.
„Atradimų dieną“ tęsėsi STEAM veiklos ,,Geltona žalia raudona“. Piešėme, statėme, konstravome pilis, atlikome įvairius įdomius eksperimentus. Čia skleidėsi vaikų šypsenos bei pažinimo džiaugsmas.
Atidarytos parodos ,,Karaliaus pasaka“ ir ,,Gražiausi žodžiai iš širdies“.
Šventinius renginius vainikavo „Menų diena“. Nykštukiečius ,,Sportukai“ ir ,,Linksmučiai“ nudžiugino spektakliuku ,,Vaikų pasaka“.
Tikime, jog mūsų kurta nuoširdi bendrystė tęsis, o gimtosios kalbos grožis taps kasdiene savastimi.
Mokytoja metodininkė Jolanta Jasaitė