Sveikata– unikali vertybė, gamtos dovanota žmogui.

Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikai, tėvai ir visa bendruomenė vykdė prevencinę programą  “Sveikas aš, sveikas tu - būkime sveiki kartu“. Jai įgyvendinti buvo skirtas Palangos m. savivaldybės finansavimas. Visos programos metu buvo numatytos veiklos, į kurias aktyviai įsitraukė ne tik įstaigos vaikai, tėvai, bendruomenės nariai, bet ir socialiniai partneriai, šalies ikimokyklinių įstaigų pedagogai.

Prevencijos metu sužinojome, kad daugelyje šeimų turi „Saldumynų dieną“, per kurią jie vaišinasi  arba vaišina atėjusius draugus, šeimos narius. Taip vaikai yra skatinami valgyti mažiau saldumynų. Yra kuriamos taisyklės, kurių yra laikosi visi šeimos nariai.

Savimasažo savaitės metu buvo aktyvus ne tik pagamintų priemonių naudojimas, bet ir esamoje aplinkoje ieškomų ir kuriamų savimasažo bei pėdučių mankštelei tinkamų priemonių. Mama Aušra parodė, kad ir rūbų šepetys atlieka puikų pėdučių masažą.

Arbatėlės su medumi gėrimo dienomis vaikai ne tik ragavo įvairaus skonio, kvapo arbatą, bet ir kalbėjo kaip ir kur renkamos žolelės, kokia jų nauda sveikatai. Priešmokyklinio amžiaus vaikams buvo suorganizuota išvyka pas bitininką, kuris papasakojo kaip ant mūsų stalo atsiranda medutis, koks jis sveikas ir naudingas mūsų sveikatai. Išvyką organizavo mokytoja Loreta G. ir jos padėjėja Irena N.

Sporto savaitė suteikė daug džiugių emocijų, nes vaikams teko žaisti įvairius sportinius žaidimus, galinėtis tarpusavyje. Vaikai patys sugalvojo judrių veiklų. Dalyvavome RIUKKPA organizuojamose Respublikinėse akcijose „Mylia- 2021” ir „Aktyvus koridorius“, vyresniojo amžiaus grupių „Brazdukai“ ir „Linksmučiai“ vaikai aktyviai praleido laiką Palangos sporto centre.

Savaitėje „Švari aplinka - gera sveikata“ darželyje švarinome savo teritoriją. Šia akcija skatinome ir kitų įstaigų bendruomenes prisijungti. Buvo paskelbta akcija „Atgabenk nenaudojamą buitinę, elektros ar kitą techniką“, prie kurios prisijungė tėvai ir visa bendruomenė.

Vaikai prisiminė, kaip svarbu teisingai plauti rankas. Šiuo laikotarpiu mes tam skiriame ypatingą dėmesį. Pas vaikus viešėjo sveikatos priežiūros specialistė Ramutė G.

Smagų laiką praleido grupės „Brazdukai“ vaikai dalyvaudami, mokytojų Irenos N. ir Birutės P. organizuotoje viktorinoje „Atpažink sveikus ir nesveikus maisto produktus“. Viktorinoje dalyvauti buvo pakviesti ir Palangos m. ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai.

Savo žiniomis vaikai dalinosi virtualioje erdvėje Zoom platformoje.

Priešmokyklinių grupių ugdytiniai lankėsi Baltų mitologiniame parke.

Visą prevencinę programą vainikavo Palangos m. ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų paroda. Vaikų darbai buvo eksponuojami Palangos autobusų stotyje. Darbuose atsispindėjo tai, kas jų akimis yra sveikas gyvenimas.

Sveikas vaikas– tai aktyvus, linksmas, geranoriškai nusiteikęs aplinkinių atžvilgiu.

 

Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“

Vyr. mokytoja Violeta Petravičienė

2022 01 19

SVEIKAS AŠ, SVEIKAS TU-BŪKIME SVEIKI KARTU1